حمایت از سرمایه‌گذار و بهبود فضای کسب و کار از موضوعات مورد تاکید امیرالمومنین(ع) بود

استاندار لرستان گفت:حمایت از سرمایه‌گذار و بهبود فضای کسب و کار از موضوعات مورد تاکید امیرالمومنین(ع) بود.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در نهمین دوره همایش سیره علوی که به همت جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: سیره امام علی(ع) دریای عظیمی است که بشر توانسته تنها درصدی از آن را کسب و از آن استفاده کند.
 
وی ادامه داد: امام علی(ع) دریایی از علم هستند که بشر با این همه پیشرفت نتوانسته به عمق و معنای واقعی کلام و شخصیت ایشان پی ببرد.
 
خادمی اضافه کرد: بنابراین باید تلاش کنیم تا سیره امیرالمومنین(ع) را کشف کنیم و در زندگی، مدیریت و کار از آن بهره ببریم.
 
استاندار لرستان افزود: سیره زندگی امام علی(ع) به نوعی است که در تمام ابعاد زندگی می‌توان از آن بهره برد چرا که ایشان در طول زندگیشان هم مظلوم و هم حاکم بوده‌اند‌.
 
وی عنوان کرد: امیرالمومنین(ع) تجربه جایگاه‌های مختلف را داشته‌اند و این موضوع فرصتی ایجاد کرده تا بتوان از سیره ایشان در ابعاد مختلف بهره برد.
 
خادمی با اشاره بر مشکلات اقتصادی کشور یادآور شد: بحث سیره اقتصادی امام علی(ع) یکی از مباحث شیرین سیره ایشان است که استفاده از آن راهگشای رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی است.
 
استاندار لرستان خاطر نشان کرد: امروز اقتصاد مقاومتی لازمه پیشرفت و حل مشکلات کشور است و تاکید بر این نوع اقتصاد در زندگی امام علی(ع) قابل رویت است.
 
وی با بیان اینکه یکی از موارد اصلی اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری است، گفت: امیرالمومنین(ع) در نامه‌های خود به مالک اشتر بر این مهم تاکید داشتند و خواستار حمایت و تقویت سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری بودند.
 
خادمی اظهار کرد: امام علی(ع) تاکید داشتند که بازرگانان و تجار و سرمایه‌گذار قاعده بر هم نیستند و می‌توانند جامعه را به ثبات برسانند.
 
استاندار لرستان با اشاره به اینکه شاخص بهبود فضای کسب و  کار یکی از موارد مورد تاکید امیرالمونین(ع) به مالک اشتر بوده است، افزود: باید فضای لازم و مناسب برای ایجاد کسب و کار و تجارت را در استان و کشور فراهم کرد.

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت حمایت از سرمایه‌گذار و بهبود فضای کسب و کار از موضوعات مورد تاکید امیرالمومنین(ع) بود