با تمسک به سیره امام علی(ع) بسیاری از ارزش‎های معنوی در خانواده‎ها نهادینه می‎شود

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: در نظر گرفتن هزینه ‎ هایی جهت آموزش سیره علوی در میان نسل جوانان می ‎ تواند راهکارهای خوب و مثبتی ارائه دهد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، لیلا سلاحورزی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نهمین دوره همایش ملی «سیره علوی» که قرار است اسفندماه امسال به میزبانی جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شود، اظهارکرد: برگزاری چنین همایش‌هایی با بار علمی بالا می‌تواند یکی‌از راهکارهای انتقال سیره و روش ائمه اطهار به جامعه به‌ویژه به نسل جوان باشد.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک فریضه الهی مورد تأکید ائمه اطهار(ع) به‌ویژه حضرت علی(ع) است، عنوان کرد: با ترویج فرهنگ سیره علوی در جامعه و نهادینه کردن آن به‌عنوان ارزش و هنجارها در بین جوانان می ‎ توان از بسیاری آسیب ‎ های اجتماعی جلوگیری کرد مخصوصاً آسیب ‎ هایی که جدیداً گریبان ‎ گیر اکثر خانواده ‎ ها شده، نظیر طلاق، هزینه ‎ های سنگین ازدواج و چشم و هم‌چشمی ‎ هایی که باعث شده خانواده ‎ ها متحمل هزینه ‎ های سنگین شوند.

سلاحورزی تصریح کرد: با تمسک به سیره عملی و علمی امام علی(ع) بسیاری از ارزش ‎ های معنوی در خانواده ‎ ها نهادینه و این امر منجر به کم ‎ رنگ شدن آسیب ‎ های مذکور خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در سیره امام علی(ع) به‌عنوان یک فریضه الهی و مورد تأکید ائمه اطهار(ع) است، تأکید کرد: اجرای این مهم در جامعه باعث می ‎ شود بسیاری از منکرات در جامعه رفع و با افزایش معروفات بسیاری از معضلات و ناهنجاری ‎ ها مستور می ‎ شود و نسل جوان به این معضلات کشیده نخواهد شد.

سلاحورزی با اشاره به اینکه کارگزاران در حکومت اسلامی به‌عنوان قشری تصمیم گیرنده و تصمیم ‎ گذار تاثیر بسزایی در تصویب قوانین دارند که می ‎ تواند به ترویج سیره علوی در جامعه کمک کنند، اظهار کرد: در نظر گرفتن هزینه ‎ هایی جهت آموزش سیره علوی در میان نسل جوانان به‌ویژه آموزش عالی و آموزش و و پرورش می ‎ تواند راهکارهای خوب و مثبتی ارائه دهد.

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت با تمسک به سیره امام علی(ع) بسیاری از ارزش‎های معنوی در خانواده‎ها نهادینه می‎شود