ترویج سیره و سبک زندگی ائمه (ع) راهکاری مهم برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی

رئیس دانشگاه پیام‎نور لرستان گفت: احیا و ترویج سبك زندگی اهل‌بیت(ع) راهکاری مهم برای مقابله با هجمه‎های فرهنگی است.
 
منوچهر ططری در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، یكی از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با هجمه‎های فرهنگی احیا و ترویج سبك زندگی اهل‌بیت(ع) عنوان کرد و افزود: باید از سیره علوی رهیافت‌هایی برای سبک زندگی جامعه اسلامی استخراج شود.
رئیس دانشگاه پیام‎نور لرستان ادامه داد: در این راستا باید از سیره نظری و عملی علوی رهیافت‌هایی برای سبک زندگی جامعه اسلامی در حوزه‌های گوناگون استخراج کرد، سپس با ترویج و نهادینه‌سازی آن در متن جامعه، به‌ تدریج کوشش شود تا سیره علوی در متن زندگی آحاد مردم جاری شود.
 
ططری با تاکید براینکه جامعه در عصر حاضر  بیش‌از هر زمانی تشنه معارف و سیره علوی است، اضافه کرد: بهره‌گیری از سیره مولای متقیان امیرمومنان(ع) باعث کمک به جامعه و موفقیت در سایر حوزه‎ها می‎شود.
 
 رئیس دانشگاه پیام‎نور لرستان بیان کرد: اگر می‌خواهیم با انحرافات جامعه امروزی مبارزه کنیم بهترین راهکار آن بهره‌گیری از سیره علوی است.
 
وی یادآور شد: توجه به حل مشکلات معیشتی مردم و رعایت عدالت در سیره ائمه می‎تواند محورهای مهمی باشد که نیاز است در همایش سیره علوی به آنها پرداخته شود.
 
ططری خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای ترویج سیره و فرهنگ علوی در جامعه، برگزاری همایش‌های مختلف مذهبی با هدف تبیین ابعاد گوناگون سیره ائمه بوده و از این جهت برگزاری همایش ملی سیره علوی دارای اهمیت است.
 
رئیس دانشگاه پیام‎نور لرستان گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این همایش‌ها باید از تبلیغی و شعاری صرف برگزار کردن آنها پرهیز شده و اهداف هر همایش به‌صورت کارشناسی شده مشخص شود و به ابعاد سیره علوی متناسب با نیاز روز جامعه پرداخته شود.

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت ترویج سیره و سبک زندگی ائمه (ع) راهکاری مهم برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی