سیره علوی نقش بسیار پررنگی در ایجاد هجمه‌های فرهنگی خواهد داشت

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سیره علوی نقش بسیار پررنگی در ایجاد هجمه‌های فرهنگی خواهد داشت.
 
دکتر علی شیخیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه یکی از کارکردهای همایش‌ها، تبدیل موضوعات مورد بحث به گفتمان در جامعه است، افزود:برگزاری همایش سیره علوی نوعی گفتمان‌سازی است و همین گفتمان‌سازی به ترویج فرهنگ اهل‌بیت کمک شایانی می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کار برای اجرایی شدن سیره علوی در حکومت‌داری مطالعه و شناخت صحیح و کامل سیره علوی است، اضافه کرد: باید مسئولین اعتقاد راسخی به کارکرد سیره علوی داشته باشند و به عبارتی نگرش مثبت و تعهد به اجرایی‌سازی آن پیدا کنند.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد:می‌توان از چند جهت به عملیاتی کردن سیره علوی کمک کرد اول اینکه شناساندن سیره علوی با جامعه از کانال‌های مختلف مثل رسانه‌ها و همایش‌ها، دوم تبیین نقش‌ الگویی ائمه(ع) در جامعه، سوم بازبینی کتب و تئوری‌های مدیریتی براساس ایدئولوژی دینی به گونه‌ای که این کتاب‌ها صرفاً به معرفی تئوری‌های مدیریتی غربی و سکولار نپردازند.
 
شیخیان تصریح کرد: با توجه به اینکه سیره علوی منطبق با فطرت پاک انسانی است و می‌تواند انسان را در مسیر صحیح هدایت و کمال قرار دهد، قطعاً نقش بسیار پررنگی در ایجاد هجمه‌های فرهنگی خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه امیدواریم همایش سیره علوی به نحوی برگزار شود که به پیاده‌سازی این سیره در جامعه کمک کند،یادآور شد: اطلاع‌رسانی درست علاوه بر برگزاری خوب همایش می‌تواند نقش بی‌بدیلی در شناساندن سیره علوی به دست‌اندرکاران امور حکومتی داشته باشد.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: پیام همایش سیره علوی به درستی و به شکلی کاربردی تدوین و به نحو مناسب به مدیران منعکس شود.

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت سیره علوی نقش بسیار پررنگی در ایجاد هجمه‌های فرهنگی خواهد داشت