دور شدن از سیره علوی؛ ریشه چالش‌ها و معضلات امروز جامعه

 

امام جمعه سلسله ریشه بسیاری از معضلات و چالش‌های جهان امروز را دور شدن از سیره نبوی و علوی دانست و اظهارکرد: مردم باید معارف دینی را از اهل‌بیت(ع) بگیرند و چنان‌چه معارف از منبعی غیر از اهل‌بیت(ع) گرفته شود برای جامعه آسیب‌زا و خطرناک می‌شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسجاد موسوی، امام‌ جمعه شهرستان سلسله، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به این‌که شناخت سیره و رفتارعلوی ضرورت امروز جامعه است، گفت: جامعه برای مصون ماندن از آسیب‌ها نیازمند پرداختن به سیره علوی است.


وی ریشه بسیاری از معضلات و چالش‌های جهان امروز را دور شدن از سیره نبوی و علوی دانست و افزود: مردم باید معارف دینی را از اهل‌بیت(ع) بگیرند و چنان‌چه معارف از منبعی غیر از اهل‌بیت(ع) گرفته شود برای جامعه آسیب‌زا و خطرناک می‌شود.


اما‌م‌جمعه شهرستان سلسله معرفی مناقب امیرالمومنین علی(ع) به نسل جوان را یک ضرورت دانست و گفت: باید سخنان امیرالمومنین(ع) بیان شود و افکار عمومی با سخن و افکار بلند آن حضرت آشنا شوند.
وی با اشاره به آمادگی مردم برای شنیدن معارف اهل‌بیت(ع)، اظهار کرد: تعامل آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت بسیار راه‌گشاست و اعتقاد آموزش و پرورش در خصوص نقش پررنگ روحانیت و حوزه‌های علمیه در تربیت دینی نسل جوان در رسیدن به اهداف، بسیار تسهیل کننده است.

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت دور شدن از سیره علوی؛ ریشه چالش‌ها و معضلات امروز جامعه