مسئولین در گفتار، کردار و تصمیمات‌شان از سیره امام علی(ع) تبعیت کنند

رئیس دانشگاه لرستان گفت: مسئولین در گفتار، کردار و تصمیمات‌شان از سیره امام علی(ع) تبعیت کنند.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: سیره علوی سنگ بنای مثبت، اثرگذار و تحسین‌برانگیزی است که از سال‌های قبل به پیشنهاد آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان پایه‌گذاری شده و هر ساله توسط یکی از مراکز آموزش عالی استان در قالب همایش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هر چه بتوانیم سیره ائمه اطهار(ع) را به جامعه بشناسانیم و انتقال دهیم در تقویت هر چه اسلامی شدن جامعه قدمی برداشته‌ایم.

عزیزی گفت: امید می‌رود رفتار، منش و کردار و گفتارمان ترکیبی از اصول و منش ائمه(ع) باشد.

وی گفت: امسال به سهم خودمان کمک خواهیم کرد تا همایش سیره علوی به نحو احسن برگزار شود.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه  در اجرای این همایش دانشگاه لرستان، جهاد دانشگاهی، پیام نور و علمی کاربردی استان دخیل هستند، اظهار کرد: دانشگاه لرستان نیز امسال به سهم خود کمک خواهد کرد تا این برنامه به نحواحسن برگزار شود.

عزیزی با بیان اینکه همه وجود امام علی(ع) شاخص است و لحظه به لحظه زندگی این امام همام برای ما الگوست، افزود: عدالت امیرالمؤمنین علی (ع) برای مسلمانان و غیرمسلمانان زبانزد بوده و است و باید الگوی زندگی‌ ما شیعیان باشد.

وی افزود: برگزاری یک همایش و چهار مقاله، اثرگذاری کمتری دارد و کسی که مقاله‌ای از سیره امام علی(ع) ارائه می‌دهد باید خودش نیز به آن پایبند باشد.

رئیس دانشگاه لرستان خاط نشان کرد: همچنین افرادی که مسئولیت دارند بیشتر در معرض دید و قضاوت مردم هستند و باید در گفتار، کردار و تصمیمات‌شان از سیره امام علی(ع) تبعیت کنند.

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت مسئولین در گفتار، کردار و تصمیمات‌شان از سیره امام علی(ع) تبعیت کنند