سیره علوی در همه ابعاد زندگی بشری قابل الگوبرداری است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان گفت: سیره علوی در همه ابعاد زندگی بشری قابل الگوبرداری است. 

 
حجت‌الاسلام قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: برای دستیابی کامل و تمام به یک نقطه هدف در زندگی بشری باید به دنبال یک آیین‌نامه تضمینی باشیم که این الگو و آیین‌نامه به اذعان تاریخ، عقل، دانشمندان و حتی اهالی غیرشیعه سیره علوی است.
 

 
وی اضافه کرد: نکاتی که در سیره علوی و روش زندگی ائمه اطهار وجود دارد لازمه سعادت بشریست.

قدرتی ادامه داد: اگر زندگی بشری در همه زوایا بر پایه سیره علوی پی‌ریزی شود هیچ مشکلی در دنیا برای هیچ کسی پیش نخواهد آمد و بشر با کمال راحتی و آرامش و آسایش می‌تواند به سعادت تام برسد. 

 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان یادآور شد: با توجه به نیازها و آسیب‌های جامعه باید در سیره علوی تحقیق کرد و نسبت به نیازها و آسیب‌هایی که وجود دارد برنامه‌ریزی کرد.
 

 
وی خاطرنشان کرد: به تناسب زندگی عمومی امروزی باید با توجه به نیازهای جامعه کنونی به دنبال سیره علوی رفت. این سیره گستره وسیع و بلندی دارد و در همه ابعاد زندگی بشری قابل الگوبرداری است.
 

 
قدرتی افزود: در محور سیاسی، اقتصادی، خانوادگی، اجتماعی و... در سیره حضرت علی حرف برای گفتن دارد.
 

 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان گفت: با توجه به وقت کمی که در زندگی دنیوی داریم می‌توانیم از بخشی از سیره علوی بهره بگیریم و باید به دنبال اولویت‌ها در زندگی حضرت علی برای الگوبرداری در زندگی خود باشیم.
 

 
وی اظهار کرد: اولویت کنونی زندگی بشری رسیدن به آرامش و اطمینان و احیای دوباره صداقت در جامعه بشری است.
 

 
قدرتی افزود: در عرصه بین‌المللی نیز رسیدن به آرامش مهم‌ترین دغدغه زندگی بشری است و استیصال به صلح و همزیستی بشری است که باید با عنایت به سیره علوی به آن رسید.
 

 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان تصریح کرد: اگر بناست همایشی در باب سیره علوی برگزار شود
  بهترین الگویی که در همه جنبه‌ها در محور به آرامش رسیدن دنیا وجود، الگوی سیره علوی است. 

 
وی یادآور شد: خطبه‌ها و نامه‌هایی که حضرت علی(ع) داشتند نمونه کامل و جامعی برای زندگی بشر است که بهره‌گیری از آنها عامل سعادت انسان است.
 

 
قدرتی خاطرنشان کرد: روح القای آرامش در سیره امام علی(ع) دیده می‌شود بنابراین بهره‌گیری از روش زندگی ایشان ضامن رسیدن انسان به آرامش ابدی است.

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت سیره علوی در همه ابعاد زندگی بشری قابل الگوبرداری است