عدل و عدالت به عنوان شاخصه حکومت حضرت علی(ع) نیاز امروز عالم بشریت است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: عدل و عدالت که شاخصه حکومت حضرت علی(ع) است نیاز امروز عالم بشریت است. 

 
دکترکوروش ساکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه  ترویج سیره علوی در جامعه مقوله ای است که باید روی آن برنامه ریزی شده و نتیجه ی آن در بلند مدت عاید شود، افزود: برای ترویج راه و روش زندگی حضرت امیر(ع) که علاوه بر فردی بودن، جنبه‌های وسیع اجتماعی را نیز در بر می‌گیرد باید ابتدا از خودمان شروع کنیم، زمانی که من مسئول سرتا سر کارهایم و روش مدیریتم مملو از ضعف باشد نمی‌توانم انتظار داشته باشم مردم به سمت و سوی سیره‌ی امام اول گرایش پیدا کنند. 

وی ادامه داد: باید قبول کنیم از علوم انسانی و جامعه شناسی غافل بوده‌ایم چرا که بنیاد تمامی فرهنگ‌های حاکم بر اجتماع را باید در این علوم جستجو کرد.

 
ساکی اضافه کرد: هر چند شاید مشکلات عدیده ای که حکام ظالم جهانی و مستکبران به ملت و کشور ما تحمیل کرده اند مجال کمتری را برای برنامه ریزی در حوزه فرهنگی و اجتماعی باقی گذاشته اند اما بپذیریم که باید در این حوزه بیشتر کار کنیم و با برنامه پیش برویم.
 

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: اصولا ترویج سیره
  علوی کار فوق العاده سختی است و میسر نمی شود مگر با همدلی مسئولین و بسط این روحیه در بین آنها و به دنبال آن انتقالش به مردم اما برنامه ریزی بلند مدت می‌خواهد. 

 
ساکی با بیان اینکه حضرت علی(ع) در همه خصوصیات والای انسانی سرآمد بوده‌اند و نمی‌توان گفت در کدام شاخصه بهتر از بقیه عمل کرده‌اند، افزود: آن چیزی که همواره به دنبال نام این حضرت و مایه افتخار همه
  ما مسلمانان و شیعیان است و جنبه‌های وسیع اجتماعی به ویژه در زمان خلافت ایشان را در بر‌می گیرد عدل علی(ع) است. 

 
وی مطرح کرد: عدالت حلقه
  گمشده ای است که اگر در جامعه فراگیر شود مشکلات یکی پس از دیگری از سر راه برداشته می شوند، البته عدل و عدالت که شاخصه حکومت حضرت علی(ع) است نیاز امروز عالم بشریت است. 

 
رئیس علوم پزشکی لرستان با تاکید براینکه برقراری سیره
  آن حضرت جامعه‌ای عاری از مشکلات، گناه و ... را فراهم خواهد ساخت، تصریح کرد:  سیره  امام علی(ع) در واقع همان دستگیری از مظلومین در برابر ظالمان و باز هم تأکید می کنم مشکل گشای جامعه بشریت از معضلات و موانع خواهد بود. 

 
ساکی گفت:
  امید می‌رود همه  ما پیرو به حق راه و روش امام علی(ع) باشیم و لایق ادامه راه این بزرگوار باشیم.

 

محل قرارگیری: صفحه اصلی اخبار سایت عدل و عدالت به عنوان شاخصه حکومت حضرت علی(ع) نیاز امروز عالم بشریت است